MIKRORURY FIBERGUARD DO PROWADZENIA I OCHRONY ŚWIATŁOWODÓW FIBER GUARD
MIKRORURY FIBERGUARD DO PROWADZENIA I OCHRONY ŚWIATŁOWODÓW FIBER GUARD
Od kilku dekad w krajach Europy Zachodniej, w Skandynawii, a także w Polsce rozbudowywana jest nowoczesna, błyskawiczna i niezawodna telekomunikacja. Na dynamiczny rozwój połączeń światłowodowych wpłynęło zastosowanie systemów mikrokanalizacji, które stworzyły możliwości w zakresie projektowania, budowania oraz eksploatowania kanalizacji telekomunikacyjnej. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie transferu szerokopasmowego do wielu budynków w miastach, a przede wszystkim na terenach pozamiejskich, gdzie opłacalność budowy systemów telekomunikacyjnych była zbyt niska. Mikrokanalizacja jest naturalną ewolucją systemu doziemnego z tradycyjną kanalizacją kablową. Wykorzystuje ona mikrokable o zmniejszonych wymiarach i zwiększonej pojemności włókien. Łącze światłowodowe to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, który jest wdmuchiwany do rur mikrokanalizacyjnych, takich jak oferowana przez firmę Ingremio Mikrorura FiberGuard.
Czym jest mikrorura?
Mikrorury służą do budowy i ochrony sieci światłowodowych. W ramach tej technologii do pierwotnej rury wprowadza się tzw. mikrorurki, do których można wdmuchiwać cienkie i wielowłóknowe kable. Szybkie i sprawne wprowadzanie kolejnych mikrokabli światłowodowych umożliwia bardzo łatwą rozbudowę sieci.
Mikrorury Ingremio – charakterystyka i podział produktów
Mikrorury to nowoczesne, wysokojakościowe produkty, które dzielą się na następujące typy:
- jednowarstwowe, wykonane w całości z jednorodnego materiału,
- dwuwarstwowe z wewnętrzną warstwą silikonową, która ma za zadanie zmniejszyć tarcie w trakcie umieszczania rury w środku światłowodów,
- z powierzchnią gładką, czyli pozbawioną wewnątrz jakichkolwiek profilowań,
- z powierzchnią rowkowaną, czyli z wewnętrznym, wzdłużnym rowkowaniem dla zmniejszenia oporu umieszczanego w środku światłowodu.
Ingremio oferuje cztery rodzaje mikrorur FiberGuard o symbolach:
- FG (FiberGuard),
- FGG (FiberGuard Grooved),
- FGS (FiberGuard Silicon),
- FGGS (FiberGuard Grooved Silicon).
Czym różnią się mikrorury FG, FGG, FGS i FGGS?
Poszczególne typy przewodów do mikrokanalizacji, które znajdują się w naszej ofercie, mają wiele cech wspólnych, natomiast różnice między nimi pozwalają na wybór technologii, która będzie najlepiej odpowiadała indywidualnemu zapotrzebowaniu. Każda z mikrorur powstaje z polietylenu (HDPE-mod.) o dużej gęstości. Materiał ten wyróżnia się wytrzymałością na rozciąganie oraz działanie wysokich temperatur i wielu związków chemicznych. Ma ponadto dobre właściwości dielektryczne. W mikrorurach FGS i FGGS stosujemy dodatkową wewnętrzną warstwę silikonową.
Rury FG oraz FGS mają wewnętrzną powierzchnię gładką, a FGG i FGGS – rowkowaną. Wszystkie mikrorury w ofercie Ingremio są wykonane z bezhalogenowych materiałów.
Mikrorury dostępne są w 10 rozmiarach, dlatego warto przyjrzeć się tabelce uwzględniającej średnicę wewnętrzną i zewnętrzną oraz grubość rur. Przy składaniu zamówienia można wybierać z palety 12 kolorów – od bieli, szarości i czerni, po żółty, czerwony czy fioletowy.
Zastosowanie mikrorur FiberGuard
Podstawowym zastosowaniem rur Ingremio FiberGuard jest budowa i ochrona sieci światłowodowych. Im dłuższy odcinek światłowodu, tym większe znaczenie ma współczynnik tarcia. Wysoka jakość materiałów oraz zaawansowana technologia sprawiają, że rury do mikrokanalizacji z serii FiberGuard zachowują trwałość i niezawodność nawet po wielu latach eksploatacji, co umożliwia bezproblemowe wymienianie włókien światłowodowych.
Dlaczego mikrorury FiberGuard od Ingremio?
- Możemy dostarczyć mikrorury na zamówienie klienta.
- Oferujemy szeroki wybór przewodów różnego typu w wielu rozmiarach i kolorach.
- Wszystkie nasze produkty, w tym rury do mikrokanalizacji, wykonujemy z wysokojakościowych materiałów i z zastosowaniem nowoczesnej technologii.
- Od wielu lat dbamy o konkurencyjność technologiczną oraz cenową.